Aleksandr Miina

Aleksandr Miina on üks MTÜ Lean Enterprise Estonia asutajatest ning juhatuse liige.

Aleksandr omab väga pikaajalist praktilist kogemust tootmise juhtimises ja korraldamises. Seda on ta saanud töötades projektijuhi, tootmisjuhi ja kvaliteedi juhi positsioonidel erinevates ettevõtetes  üle 10 aasta. Lisaks sellele tootmise juhtimise praktika kogemus tuleb juurde erinevatest nõustamise projektidest, mida Aleksandr on viinud läbi ning teostab ka praegusel ajal erinevates tootmisettevõtetes.

Lisaks laialdasele praktikale omab Aleksandr ka põhjaliku teoreetilisi ettevalmistuse tootmise juhtimise valdkonnas. Seda on ta saanud magistri taseme õppes Tallinna Tehnikaülikoolis (Industrial Engineering and Management, M.Sc.Eng) ning samuti doktori õpingute jooksul (PhD, Business Adminisration). Doktori dissertatsiooni raames Aleksandr uuris eduka Kulusäästliku mõtlemise juurutamise eelduseid ettevõttes. Doktoriõppe raames on Aleksandr esinenud rahvusvahelistel konverentsidel artiklite ettekannetega.

Aleksandr on kirjutanud mitmed artiklid tootmise juhtimise ning Kulusäästliku mõtlemise valdkondades paljudes Eesti ajalehtedes ning ajakirjades. Samuti on Aleksandr ajakirja Inseneeria kolleegiumi liige.

MTÜ Lean Enterprise Estonia asutajana arendab Aleksandr jõuliselt lean liikumist Eestis ning täiel jõul propageerib, koolitab, nõustab ning aitab ettevõtteid jõuda lean eesmärgini.

Hiljuti (September 2010) Aleksandr on läbinud EASi poolt korraldatud koolituse "Ettevõtte tootmistegevuse diagnostika ning parendusprojektide läbiviimiine" ning nüüdseks on EASi poolt tunnustatud konsultant tootmiseettevõtete diagnostika läbiviimiseks.

Vabal ajal harrastab Aleksandr tai-chi’d ning ujumist.

Aleksandri CV saab näha siin