Sirje Ustav

Sirje Ustav on ettevõtlus-spetsialist. Töötanud ettevõtluses müügi-, ostu-, turundus- ja tegevjuhina ning olles üle 10 aasta ka ise ettevõtjana tegev, osalenud ettevõtlusprotsessis erinevates võtmerollides. Praktilist tegevust on toetanud pidev enese arendamine kaasaegsete valdkondlike teoreetiliste teadmistega. Nii on lisaks suurele hulgale lühiajalistele koolitustele EBSis omandatud bakalaureuse kraad ettevõtluses ja ärijuhtimises ning sotsiaalteaduste magistrikraad, spetsialiseerumisega ettevõtluse konsultatsiooni suunal.

Magistriõpingud suunasid huvi ettevõtluskeskkonna ja selle olulise mõjutaja- sotsiaalse kapitali arendamisele viies paratamatult süvenemisega psühholoogiasse, mis on kestnud Tallinna Ülikoolis aastast 2009 ning päädinud ettevõtluse ja psühholoogia integratsiooniga ettevõtlusõppe arendamisega Tallinna Tehnikaülikooli Majandusteaduskonna doktoriõppes, sealjuures ka tuleviku ettevõtjatele kogutud kogemust ja teadmisi lektorina edasi andes.

Sirjel on olnud võimalus pea nelja aasta jooksul Eesti ettevõtlusele ja innovatsioonivõimekusele kaasa aidata Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse konsultandina koordineerides ajakirjade HEI ja Inseneeria väljaandmist ja korraldades Eesti ettevõtjatele hulga õppereise rahvusvahelistesse edukatesse ettevõtetesse, saades tugeva kogemuse projektijuhtimises.

Praegu juhendab Sirje, lisaks järjekindlale edenemisele õpingutes, Tallinna Tehnikaülikoolis tudengifirmasid ning analüüsib meeleldi tegevettevõtjate ärimudeleid, neile ka loovust süstides.